Proč si vybrat keramickou dlažbu na terasu

Pro terasy je nejoblíbenější a nejčastěji používána keramická dlažba. Protože se jedná o materiál, který je používán v exteriéru, tedy denně vystavován změnám teploty, větru, dešti, mrazu atd., je důležité všímat si několika důležitých parametrů jako je třeba mrazuvzdornost, nasákavost a protiskluzová úprava. Budou-li parametry nevyhovující, dlažba může časem popraskat nebo kluzký povrch může za deště či sněhu zapříčinit úraz.

U venkovních dlažeb je také důležitá otěruvzdornost. Ta se označuje zkratkou PEI, která udává odolnost proti povrchovému opotřebení. Dělí se do pěti kategirií od PEI 1 do PEI 5. Čím vyšší je stupeň, tím vyšší je i odolnost keramické dlažby. Pro exteriér se tedy hodí dlažby s vyšším stupňem otěruvzdornosti.

Keramická dlažba je také oblíbená pro svůj široký výběr dekorů, který nabízí od mnoha barevných odstínů i velmi zdařilé přírodní imitace s tváří pohledového betonu, kamene či dřeva. Venkovní keramická dlažba je také velmi praktická na údržbu, stačí jen koště nebo zahradní hadice s proudem vody.